Blog o marketingu i sprzedaży

Jako agencja interaktywna Team Solution realizujemy się na wielu płaszczyznach
zbieżnych z naszą ofertą, takich jak marketing, social media, narzędzia reklamowe Google
czy też nowe technologie związane z tworzeniem stron internetowych.
O tym wszystkim chcemy Wam trochę opowiedzieć i podzielić się
naszą wiedzą, zapraszamy do lektury!
technologie
Jak wybrać hosting (serwer WWW)?
Każda firma go potrzebuje, pełni bardzo ważną rolę – czym jest? Tak naprawdę to specjalny komputer (można powiedzieć przemysłowy), który działa 24h/dobę w miejscu do tego przeznaczonym (datacenter) z dostępem do monitoringu, wielu łącz operatorskich, awaryjnego zasilania oraz zaawansowanego systemu chłodzenia.
Google
Ile kosztuje reklama w Google Ads?
O tym że Google i jego platforma reklamowa - Google Ads jest jednym z największych narzędzi marketingowych naszych czasów wie już raczej każdy. Codziennie, miliony osób wyszukują interesujące ich treści właśnie w tym miejscu, zatem jest to idealny punkt styku pomiędzy potencjalnym klientem a ofertą firmy. Natomiast ile tak naprawdę kosztuje reklama w Google Ads? Co wpływa na koszt reklamy i czy zawsze trzeba za nią płacić?
technologie
Co to jest system CMS i jaki jest najlepszy?
Zapewne wiele osób chciałoby uzyskać prostą i szybką informację. Odpowiedzi jest jednak wiele – zupełnie jak oczekiwań w przypadku funkcjonalności oraz ceny danego rozwiązania. Możliwości z każdym dniem przybywa, wiele projektów mimo obiecującego początku umiera lub użyte w nich technologie przestają być wspierane. Postaram się zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie oraz wskazać rozwiązania najlepsze wg mnie dla kilku grup docelowych. Nie ma bowiem jednego perfekcyjnego systemu dla wszystkich.
technologie
Myśl najpierw mobilnie, czyli czym jest Mobile First Design?
Minął już czas, kiedy należy przekonywać ludzi, że era mobile w usługach internetowych się zbliża. Tak naprawdę ona już nastała i albo się jej podporządkujemy wykorzystując ją i czerpiąc z niej szereg korzyści, albo zostaniemy w tyle za konkurencją, zdani w dużej mierze tylko na użytkowników stacjonarnych.
branding
Trendy w projektowaniu logo w 2019 roku
Jedną z ważniejszych zalet dobrego logo jest jego ponadczasowość. W designie, podobnie jak w modzie, mamy jednak do czynienia z tzw. trendami. Te z kolei mają to do siebie, że przemijają. Co zrobić, aby nasze logo wpisywało się w aktualne trendy, ale było nieprzemijalne?
technologie
Uruchomienie nowej strony – o czym pamiętać podczas migracji?
Strona internetowa to ważne narzędzie w prowadzeniu firmy. Warto zadbać nie tylko o jej aspekt wizualny, ale także o jej optymalizację pod względem wydajnościowym. Aby Twoja witryna nie straciła na atrakcyjności i nie odbiegała od stron internetowych konkurencji warto od czasu do czasu ją zmodernizować. Zmiana serwera i optymalizacja strony to tylko niektóre z czynności, jakie możesz wykonać chcąc uruchomić nową wersję strony. O czym pamiętać podczas migracji? Na to pytanie postaramy Ci się odpowiedzieć w tym artykule.
branding
Tworzenie logo firmy – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Wśród znaków rozpoznawczych każdej firmy nieodzownym elementem jest logo. Powinno być przygotowane w przemyślany sposób, odzwierciedlając charakter przedsiębiorstwa i będąc ważnym elementem w działaniach promocyjnych. Zapewne nieraz zastanawiałeś się jak przebiega prawidłowe tworzenie logo firmy. Oto wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat.
Google
Kampanie reklamowe w Google Ads (dawniej AdWords) – skuteczny sposób na reklamę
Google Ads to system reklamowy, który pozwala na wyświetlanie linków sponsorowanych, reklam produktowych, reklam tekstowych, graficznych i wideo – mogą się one wyświetlać w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i partnerów, na YouTube czy w skrzynce Gmail, a także w różnych witrynach i aplikacjach mobilnych. Usługa przed 24 lipca 2018 roku była znana pod nazwą Google AdWords. Jak skutecznie korzystać z Google Ads? Jak osiągać zyski z reklam w internecie? Czym jest CPC, CPV, CTR? Tego wszystkiego dowiesz się czytając ten artykuł!
technologie
Tworzenie stron WWW - przydatny poradnik na dobry początek
Mawia się, że dziś bez strony internetowej nie można prowadzić firmy. Jest w tym wiele racji. Jednak nie wystarczy już tylko pospolity projekt, potrzeba rozwiązań szytych na miarę. Najlepszą opcją może być autorska strona internetowa dopasowana do danej firmy – lepiej rozbudować witrynę w przyszłości, niż od początku płacić za niepotrzebne funkcje. Jak wygląda proces twórczy? Jak zaprojektować idealną stronę? W tym artykule dowiesz się wiele na temat tworzenia stron internetowych.
social media
Jak samodzielnie przygotować świąteczne animacje na Facebooka?
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej! Patrząc przez pryzmat kampanii marketingowych możemy śmiało stwierdzić, że już czas przygotowywać się do tego magicznego okresu. Facebook w tym roku wychodzi nam naprzeciw. Jeśli prowadzicie fanpage swojej firmy, ale nie zatrudniacie grafika do pomocy, nasz mały poradnik przypadnie Wam do gustu!
social media
Nielegalne konkursy na Facebooku
Konkursy w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, mogą być świetnym sposobem na zwiększenie świadomości marki, zdobycie nowych fanów, zainteresowanie odbiorców ofertą czy po prostu okazać się dobrą zabawą na profilu.