Nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku – stwórz ją jako marka!

Z pewnością już chociaż raz widzieliście kolorową nakładkę na zdjęciu swojego znajomego. Pewnie nigdy nie zastanawialiście się, jak została ona stworzona, do czasu kiedy sami zechcieliście zrobić ją na jakąś okazję. W dzisiejszym wpisie postaramy się przekonać Was, jak ciekawą formą promocji marki albo eventu mogą być spersonalizowane nakładki na zdjęcie profilowe. Wspólnie przebrniemy również przez wszystkie kroki tworzenia nakładki na avatar oraz przedstawimy sugerowane wymiary nakładki na FB.

Aktualizacja!

Informacje w tym artykule są już nieaktualne. Facebook wyłączył tę funkcję jakiś czas temu, pozostawiając do wykorzystania tylko nakładki stworzone przez twórców FB oraz wybrane organizacje.

Nakładka na Facebooku łączy ludzi

Czym jest nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku?

Jeśli chcecie pokazać swoim znajomym na Facebooku, że wspieracie jakąś konkretną inicjatywę lub wydarzenie, dodajecie specjalną nakładkę do Waszego zdjęcia profilowego. Szczególnie często nakładki możemy zauważyć podczas wydarzeń sportowych, takich jak skoki narciarskie, ważne mecze piłki nożnej itp. Dodajemy je, aby zaprezentować, że kibicujemy naszym rodakom. Kolejnym popularnym zjawiskiem są nakładki tworzone do publicznego wyrażania swojego stanowiska, np. często spotykana w ostatnich miesiącach nakładka „#zostańwdomu”. Innym trendem na tworzenie nakładek są również akcje charytatywne. Dzięki temu, że dodajemy motyw na zdjęcie profilowe na FB, nasi znajomi są o tym poinformowani na swojej tablicy. Przez to informacja o wspieranej inicjatywie dociera do jeszcze większego grona osób, a co ważniejsze nie płacimy za to zupełnie nic.

Dlaczego warto tworzyć nakładki jako marka?

Każda nakładka, którą przygotujemy posiada nazwę osoby lub strony, która ją utworzyła. To doskonała forma dodatkowej promocji marki. Każdy użytkownik, który wyszuka nakładkę zobaczy nazwę naszego fanpage.

Jak stworzyć nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku

Krok 1

Z pewnością pomysł na nakładkę macie już w swoich głowach. Teraz należy już tylko utworzyć odpowiednią grafikę. Zacznijcie od stworzenia obrazu z przezroczystym tłem w rozmiarach 1000x1000 px. Na dole albo na górze grafiki (ewentualnie zarówno tu i tu) zamieść swój przekaz. Na naszym przykładzie użyliśmy motywu gór, aby mogły z niego skorzystać wszystkie osoby pasjonujące się trekkingiem. Najważniejsze jest to, aby środek naszej grafiki w rozszerzeniu .PNG był zawsze przezroczysty.

Przykładowa nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku
Nasza propozycja nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku.

Krok 2

Teraz musimy wejść na stronę www.facebook.com/frames/manage/ i nacisnąć „Otwórz Frame Studio” w prawym górnym rogu.

Krok 3

Wybieramy opcję „utwórz grafikę dla zdjęć profilowych” oraz wybieramy czy nakładkę opublikujemy z prywatnego konta czy też może w imieniu fanpage.

Przygotowanie nakładki na Avatar FB
Przygotuj nakładkę, którą chcesz dodać.

Krok 4

Dodajemy nakładkę z dysku naszego komputera i sprawdzamy czy wyświetla się poprawnie. Jeśli napisy nie są widoczne warto skorygować nasz projekt.

Dodawanie nakładki do Frame Studio
Dodaj przygotowaną wcześniej nakładkę do Frame Studio.

Krok 5

Teraz przechodzimy do szczegółów, nadajemy nazwę naszej nakładce oraz wybieramy czy będzie ona ogólnodostępna czy może tylko w danej lokalizacji. Sugerujemy aby wskazać, że jest dostępna wszędzie, aby była łatwa w odnalezieniu. Kolejnym punktem jest czas jej ważności. Jeśli tworzymy nakładkę pod konkretne wydarzenie możemy ograniczyć ją czasowo. Musimy wskazać również do 10 tagów, po których inni odnajdą motyw.

Opisywanie nakładki we Frame Studio
Dodaj szczegółowe informacje na temat nakładki.

Krok 6

Teraz należy opublikować nakładkę.

Gotowa nakładka na zdjęcie profilowe na FB
Opublikuj swoją nakładkę na zdjęcie profilowe na FB.

Jak dodać nakładkę do avatara na Facebooku?

Jeśli Wasza nakładka jest już publiczna wystarczy, że użytkownicy klikną w swoje zdjęcie profilowe na Facebooku, a kolejno w „Dodaj nakładkę” i wyszukają ją po określonych wcześniej tagach. Ewentualnie można dodać nakładkę korzystając ze strony www.facebook.com/profilepicframes.

Za każdym razem użytkownicy widzą kto jest autorem danej nakładki.

Jak usunąć nakładkę na Facebooku?

Jeśli chcemy całkowicie usunąć utworzoną przez nas nakładkę musimy udać się do strony www.facebook.com/frames/manage/. Wystarczy, że zaznaczymy nakładkę, którą chcemy usunąć i podejmiemy stosowne działania, w tym przypadku wyłączymy motyw. Jeśli przy jego tworzeniu ustawiliśmy harmonogram, nakładka wyłączy się sama.

Dodawanie motywu na zdjęcie profilowe jako firma

Podczas projektowania warto wskazać jako właściciela efektu nasz fanpage. Dzięki temu jego nazwa będzie widoczna dla użytkowników wybierających nakładkę. Niejednokrotnie nakładki zyskują bardzo dużą popularność i w zawrotnym tempie rozprzestrzeniają się na profilach użytkowników. Warto wykorzystać ten fakt i wypróbować taką formę darmowej reklamy.

Podczas projektowania motywu warto postawić na oryginalność i nie kopiować już istniejących kreacji. ;) Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do utworzenia firmowych nakładek na zdjęcie profilowe na Facebooku! To może być jedno z działań, które w małym stopniu ukształtuje Wasz wizerunek w social mediach, staniecie się bardziej wyraziści jako marka. Być może, gdy przedstawicie Wasze ważne stanowisko w społecznej sprawie, zyskacie większą przychylność ze strony swoich fanów.

Jeśli macie ochotę na dawkę wiedzy z zakresu budowania swojej marki w Internecie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem Kreowanie wizerunku marki.


Oceń artykuł
4.5/5
ilość głosów: 64
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello