Jak udostępniać zdjęcia na Instagramie używając laptopa lub komputera? Poradnik krok po kroku.

Zgodzisz się z tym, że oczywistym odruchem podczas publikowania wpisów na IG jest wyciągnięcie telefonu z kieszeni, prawda? Wiadomo również, że Instagram dostępny jest przez przeglądarkę. Ale czy wiedziałeś, że dodać zdjęcie na Instagram można także używając laptopa lub komputera?

To jak najbardziej możliwe! W tym krótkim artykule pokażemy Ci, jak dodać zdjęcia na Instagram z komputera. Zapraszamy do lektury!

Nie każdy preferuje pracę na smartfonie

Jeśli na co dzień wolisz pracować na większym ekranie niż kilka cali smartfona, to rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne! A wystarczy naprawdę nie wiele. Nie trzeba nawet żadnej dodatkowej aplikacji.

Wszystko, co musisz zrobić to "zbadać" stronę i przejść do trybu mobilnego.

UPDATE 08.2020: Facebook dodał dedykowaną funkcję postowania na Instagramie poprzez Creator Studio (https://www.facebook.com/creatorstudio/), tak więc aktualnie jest to o wiele bardziej przyjemne i łatwiejsze niż poniższy sposób, który opisaliśmy poniżej, jednak nadal jest on aktualny.

Creator Studio dodatkowo pozwala na wiele więcej niż dotychczas wykorzystywana prymitywna metoda. Można dzięki niemu opublikować również film w IGTV, a także m.in. podejrzeć statystyki i zarządzać monetyzacją. Zachęcamy do testowania!

Jak dodać post na Instagramie z poziomu komputera?

Sprawdź na przykładzie przeglądarki Google Chrome.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, przeglądając Instagram przez przeglądarkę na PC i wybierz ostatnią opcję z listy - zbadaj [1] (lub Ctrl+Shift+I).

postowanie na instagram przez pc
Dodawanie zdjęć na Instagram przez komputer.

2. Teraz przełącz tryb na mobilny, klikając ikonę przedstawiającą telefon i tablet [2] (lub Ctrl+Shift+M). Z lewego górnego menu wybierz dowolne urządzenie z listy, np. iPhone X [3].

przeglądarka w trybie mobilnym
Przełączanie przeglądarki na tryb mobilny.

3. Ostatnim krokiem jest przejście do swojego profilu, klikając w zdjęcie profilowe. Jeśli jednak nadal nie widzisz widoku podobnego do tego w mobile, wystarczy, że odświeżysz stronę. Teraz możesz już zamknąć konsolę (“x” w prawym górnym rogu [4]) i swobodnie korzystać z Instagrama na PC!

postowanie na instagram przez pc
Postowanie z PC na Instagram jest całkiem proste

Dodawanie zdjęć będzie możliwe, klikając ikonkę aparatu (tak jak w aplikacji). Również podobnie jak w aplikacji przebiegał będzie proces dodawania opisu, hasztagów, lokalizacji itd. Aby powrócić do zwykłego widoku, wystarczy odświeżyć stronę.

W ten sposób uzyskasz prawie wszystkie możliwości aplikacji Instagram na komputerze w bezpieczny sposób, nie logując się przez żadne zewnętrzne narzędzia. Pamiętaj, chroń swoje dane i loguj się tylko do serwisów, którym ufasz i tylko tam, gdzie jest to niezbędne.

Istnieje jeden mały haczyk. Ten trik pozwala dodawać zdjęcia jedynie na feed (tylko pojedynczo). Niestety brakuje kilku ważnych funkcjonalności jak np. edycja postów, czy też dodawanie Insta Stories, do czego wymagana jest już aplikacja.

Sprawdź także nasze inne artykuły, w których piszemy o szeroko pojętym marketingu internetowym, np.: sprawdzanie konkurencji w social media, ile kosztuje reklama na FB, rodzaje reklam Google Ads. Zapraszamy do dalszej lektury!


Oceń artykuł
4.5/5
ilość głosów: 76
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello