Jak dodać naklejki na Instagram Stories?

Pisanie tego typu artykułów sprawia nam największą przyjemność, ponieważ taka tematyka może przydać się wszystkim, a z pomysłów może skorzystać każdy kto wykazuje aktywność w social mediach. Nieważne czy posiadasz markę, której wygląd chcesz urozmaicić na Instagramie, czy jesteś prywatnym użytkownikiem tego portalu. Własne wyjątkowe naklejki na Instagramie możesz dodawać kiedy tylko chcesz! W naszym artykule pokażemy Ci jakie to jest proste.

Na początek wyjaśnijmy czym są naklejki na Instagram Stories i czemu warto je dodawać.

Czym są naklejki na Instagram Stories

W ostatnim czasie panuje ogromny trend na spersonalizowane naklejki w relacjach na IG. Zupełnie nas to nie dziwi, ponieważ małe obrazki i przeróżne napisy są doskonałym wizualnym uzupełnieniem oraz urozmaiceniem relacji na Insta. Ponadto jeśli zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie naklejek mamy pewność, że nikt inny nie będzie miał takich samych dodatków. Możemy zaszaleć jak tylko chcemy, dopasować nasz kolor, font i dobrać styl oraz teksty, które najbardziej nam odpowiadają.

Jak zrobić naklejki na Instagramie

Jak już pisaliśmy tworzenie i dodawanie naklejek na IG Stories jest bardzo proste. Jeśli nie macie żadnego doświadczenia w tworzeniu grafik skorzystajcie z najpopularniejszej strony do ich robienia, czyli z Canva.com. Do wyboru macie tam wiele pięknych i darmowych kształtów oraz mnóstwo fontów z polskimi znakami. Najważniejszą rzeczą jest aby obrazek zapisać w formacie .png. Niestety wspomniana Canva umożliwia pobranie grafiki bez tła wyłącznie jeśli wykupimy pełny dostęp. Na szczęście firma proponuje nam również 30-dniowy darmowy dostęp do testowania. Warto z niego skorzystać i stworzyć swoje piękne unikatowe stickery.

Jeśli korzystacie z okrojonej wersji i pobierzecie grafikę z białym tłem, polecamy jego usunięcie przy pomocy np. remove.bg.

Oczywiście obrazki możecie przygotować również w PhotoShopie, jeśli ten program nie jest Wam obcy.

Jak dodać naklejki do Instagram Stories

Jeśli Wasze naklejki są już gotowe, teraz wystarczy tylko dodać je do relacji. W zależności od systemu operacyjnego jaki macie w smartfonach, wklejanie będzie wyglądało odrobinę inaczej. Poniżej zobrazowaliśmy jak krok po kroku wrzucać ozdobniki w telefonach z iOS oraz Android.

Dodawanie naklejek na Instagram Stories w systemie iOS

Korzystając z tego systemu wystarczy Wam kilka ruchów, polegających na kopiowaniu i wklejaniu:

 • 1 krok - Pobierz przeźroczyste naklejki (format PNG) na swój iPhone.
 • 2 krok - Przejdź do galerii i kliknij w strzałkę w lewym dolnym rogu pod wybranym zdjęciem.
 • 3 krok - Skopiuj zdjęcie.
 • 4 krok - Teraz w Stories przejdź do trybu dodawania tekstu (utwórz) i wklej plik.
Kopiowanie naklejki na Instagram Stories
Skopiuj zdjęcie, które będzie naklejką na Instagram Stories
Wklejanie naklejki na Instagram Stories
Wklej naklejkę do swojego Instagram Stories

Dodawanie naklejek na Instagram Stories w systemie Android

W tym przypadku musimy potrudzić się trochę bardziej, aby osiągnąć nasz zamierzony cel. Nie mniej jednak nie powinien on sprawić Wam trudności, jeśli będziecie trzymać się naszej instrukcji:

 • 1 krok - Tak jak przy iOS - najpierw pobierz naklejki (przeźroczyste .png) na swój telefon. Kolejno przenieś je do folderu „Zrzuty ekranu”.
 • 2 krok - Musisz posiadać klawiaturę SwiftKey. Być może konieczne będzie jej zaktualizowanie. Jeśli ją masz przejdź do kolejnego kroku, a jeśli nie - zainstaluj i ustaw jako domyślną przy wprowadzaniu tekstu.
 • 3 krok - Zacznij tworzyć relację na Instagramie.
 • 4 krok - Na klawiaturze kliknij w symbol GIF (obok lupy), bądź symbol naklejki (kolejna ikonka). Następnie kliknij w pinezkę w prawym dolnym rogu (obok znaku backspace - x)
 • 5 krok - Teraz zobaczysz „kolekcję”. Kliknij w ikonkę aparatu (prawy górny róg) i wybierz swoją naklejkę spośród dostępnych obrazów.

Uwaga! Po drodze będzie trzeba nadać dostęp aplikacji SwiftKey do multimediów Twojego telefonu.

Dodawanie naklejki do kolekcji – krok 1
Kliknij ikonę GIF-a lub naklejki
Dodawanie naklejki do kolekcji – krok 2
Kliknij ikonę pinezki lub naklejki w aplikacji
Dodawanie naklejki do kolekcji – krok 3
Kliknij ikonę aparatu, aby dodać naklejkę
Wybierz naklejkę na Instagram Stories
Kliknij w naklejkę, którą chcesz użyć
Naklejka w kolekcji na Instagram Stories
Twoje naklejki zawsze będą w tym miejscu
Gotowa relacja na Instagram Stories
Wybierz miejsce, w którym dodasz naklejkę do Stories

Mamy nadzieję, że poszło Wam jak z płatka!

Pomysły na naklejki na Instagram Stories dla marki

Jeśli zastanawiacie się jakie naklejki idealne będą dla Waszej marki mamy dla Was kilka ciekawych sugestii, z których możecie skorzystać.

Twórzcie napisy, które kojarzą się z Waszą marką. Być może przyświeca Wam jakieś motto? Chwalcie się tym, że włączyliście się w jakąś lokalną albo narodową akcję i opracujcie obrazek, którym podzielicie się z innymi zainteresowanymi! Jeśli posiadacie swój firmowy hasztag, koniecznie stwórzcie z nim własną naklejkę. 

W jednym z poprzednich wpisów znajdziecie wiele innych pomysłów i strategii na prowadzenie konta na Instagramie. Warto też pamiętać, że jest możliwe dodawanie zdjęć na Instagram z komputera.

Jeśli jesteście głodni wiedzy na tematy dotyczące reklamy w Internecie, śledźcie naszego bloga oraz Facebooka!


Oceń artykuł
4.5/5
ilość głosów: 76
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
 • Subaru Polska
 • CCC
 • Blachotrapez
 • Dako
 • Bank Spółdzielczy w Limanowej
 • Semilac Ireland
 • Lestello