Twój własny News Feed w Google!

Aktualizacja:
Czy wiedzieliście, że od teraz mamy większą kontrolę nad zakładką Wiadomości w Google?

Własny news feed w Google: jakie zmiany nas czekają?

Pierwszym miejscem, z którego populacja każdego dnia czerpie bieżące informacje z kraju i ze świata jest Internet. Począwszy od polityki, poprzez kulturę, aktualne wydarzenia i sport. Google postanowił odświeżyć nieco układ Wiadomości w przeglądarce. Głównym celem jest wyeksponowanie faktów, a także różnych punktów widzenia na ten sam temat. Dodatkowo użytkownicy otrzymają większą kontrolę nad wyświetlającymi się treściami. Dzięki temu informacje będą lepiej dostępne oraz prostsze do przeglądania.

Jak opisuje Google na swoim blogu, nowy układ Wiadomości będzie lepiej uporządkowany i bardziej przejrzysty. Ułatwić przeglądanie mają karty, które pozwolą na szybkie przefiltrowanie treści wzrokiem oraz znalezienie powiązanych artykułów na ten sam temat. Bardziej widoczne staną się nazwa wydawcy i etykiety artykułu (oznaczenie mówiące o charakterze i specyfice treści np. czy jest ona opinią, satyrą lub relacją na żywo). Ponad to po lewej stronie znajdzie się spersonalizowana sekcja do intuicyjnej nawigacji.

Własny news feed w Google

Czym zaskoczy nas nowy układ Wiadomości Google?

Na samej górze będziemy mogli znaleźć odnowiony pasek z zakładkami „Nagłówki”, „Lokalne” i „Dla Ciebie”, które po zalogowaniu będziemy mogli spersonalizować, tzn. określić z jakiego miejsca otrzymywać będziemy lokalne newsy lub na jakiej tematyce najbardziej nam zależy.

Ciekawą opcją może okazać się ukazanie tej samej wiadomości z różnych punktów widzenia. Takie personalizowane Wiadomości Google sprawią również, że czytając jeden artykuł Google zaproponuje nam kolejny na dany temat, okraszony tagiem Opinia albo Weryfikacja faktów (opcja dostępna obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych). Sami będziemy mogli korygować przeczytane wiadomości, sortować je według istotności oraz największego zainteresowania, a także wybierać źródła z których priorytetowo wyświetlać będą nam się artykuły.

Google Wiadomości stawia również na filmy. W kartach tematów przypięte będą kluczowe video, wybrane zgodnie z algorytmem. Podobno ich jakość ma być dużo wyższa, a podczas oglądanie zostaną przedstawione podpowiedzi innych, powiązanych tematycznie filmów.


Oceń artykuł
5/5
ilość głosów: 1
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello