YouTube rozszerza zabezpieczenia w Programie Partnerskim!

Aktualizacja:
Twórcy na YouTube będą bardziej chronieni, dzięki rozszerzeniu zabezpieczeń w programie partnerskim platformy.

Być może czytasz ten artykuł ponieważ sam jesteś jednym  z wydawców treści na YouTube. Niezaprzeczalnie, poczułbyś się skrzywdzony, gdyby ktokolwiek udostępnił Twoje dzieło na własnym kanale, a następnie czerpał z tego tytułu korzyści finansowe. Co więcej! Tworząc jakiekolwiek treści nikt nie byłby zadowolony z ich kradzieży przez inne osoby.

Na YouTube miliony twórców nie tylko świetnie bawią się podczas kręcenia chociażby śmiesznych filmów czy przekuwania własnych pasji w niezwykłe montaże, ale dla wielu z nich jest to główne źródło dochodów. Coraz więcej twórców utrzymuje się ze swoich kanałów. Niestety nietrudno jest zaobserwować również stale rosnącą liczbę nadużyć, przede wszystkim ponownych udostępnień oryginalnych filmów i próbowanie zarobienia na nich pieniędzy. By zapobiec tego typu incydentom serwis YouTube ułatwił zgłaszanie podszywania się pod inne osoby. Dzięki temu udało się zamknąć setki tysięcy kanałów, łamiących panujące zasady.

Obecnie wprowadzone będzie kolejne udogodnienie dla uczciwych twórców. Ulepszony zostanie proces dołączania do Programu Partnerskiego YouTube. Od teraz, aby przy filmach wyświetlone mogły być reklamy w ramach Programu Partnerskiego, konieczne będzie osiągnięcie przez kanał 10 tyś. wyświetleń. Taka liczba pozwoli na oszacowanie zasadności kanału, a także to czy spełnia on wszystkie wytyczne i zasady dotyczące wyświetleń. Wbrew pozorom taki próg wejścia będzie osiągalny nawet dla dopiero zaczynających zabawę twórców. Powyższe zmiany nie mają wpływu na wszelkie dotychczasowe wpływy z kanałów, posiadających poniżej 10 tyś. odtworzeń.

Dla twórców dopiero rozpoczynających przygodę z YouTube, polecamy zaznajomienie się z Akademią Twórców YouTube. Cenne porady i przykłady będą niezwykłym źródłem wiedzy oraz inspiracji. Dzięki niej dowiecie się wielu przydatnych rzeczy, które pomogą budować Wam jak najlepszy kanał,  a w konsekwencji zarabiać coraz więcej. Oby nowe zmiany, które wprowadza stale platforma, dążyły do zatrzymania pieniędzy we właściwych rękach.

Źródło informacji: http://bit.ly/2nUFJMt


Oceń artykuł
5/5
ilość głosów: 1
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello