Szokujące sceny w transmisjach na żywo!

Aktualizacja:
Gwałt zbiorowy, samookaleczenie, samobójstwo... To tylko kilka z szokujących sytuacji, które użytkownicy Facebook'a odważyli się przedstawić w transmisjach na żywo. Mark Zuckerberg przekonuje, że dąży do zbudowania bezpiecznej społeczności na portalu.

Facebook walczy z przestępczością w transmisjach przeprowadzanych na żywo!

Coraz częściej na Facebooku dochodzi do makabrycznych scen emitowanych w czasie rzeczywistym! Nowa opcja służąca do dzielenia się ze znajomymi tym co robimy w danym momencie, nie przez wszystkich używana jest zgodnie z pierwotnym założeniem i zasadami. Przerażające akcje zobaczyć może ogromna liczba osób. A przecież nie o to chodziło jego twórcom. Z założenia platforma miała budować przyjazną użytkownikowi społeczność. Ostatnio obiecano, że dołożone zostaną wszelkie starania, by ta było. W związku z tym podjęte zostały kolejne kroki. Mark Zuckerberg ogłosił, że jego firma opracowuje narzędzie, służące do łatwiejszego zgłaszania video, zawierających niepożądane treści. Platforma ma duży orzech do zgryzienia, bowiem jej zasięg jest ogromy i ryzyko wystąpienia podobnych incydentów stale wzrasta. Facebook będący medium mającym łączyć ludzi i akceptującym wymianę ich poglądów, stwarza również możliwość wystąpienia wielu negatywnych zachowań. Niektórzy umyślnie wykorzystują platformę do szerzenia nienawiści oraz przedstawiania scen przemocy i brutalnego zachowania.

Obecnie usuwanie treści niedozwolonych odbywa się dopiero po zgłoszeniu ich przez innych facebook'owiczów. Szef portalu ogłosił, iż liczba osób dotychczas odpowiedzialnych za kontrolę i moderowanie publikowanych treści wzrośnie z 4500 do 7000 osób. Staną się oni uzupełnieniem wcześniej przedstawionych działań, powiązanych ze sztuczną inteligencją, które mają na celu odkrycie schematów zachowań, tak by móc odpowiednio wcześniej wdrożyć środki zapobiegawcze. W ciągu ostatniego okresu Facebook otrzymał sporo zgłoszeń o emitowaniu na żywo własnych samobójstw, morderstw i innych okrutnych przestępstw.

Firma nie ma na celu wyłącznego usuwania negatywnych materiałów z serwisu. Dodatkowym założeniem tego planu będzie niesienie pomocy osobom zagubionym oraz zapobieganie tragicznym konsekwencjom ich postępowania. Jednymi ze środków będzie umożliwienie powiadomienia odpowiednich służb, by jak najszybciej zatrzymać przestępców.

Popieramy ideę! Źródło: http://bit.ly/2r4FQru


Oceń artykuł
4.5/5
ilość głosów: 58
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello