Niestosowne treści na Instagramie zostaną zasłonięte!

Aktualizacja:
Instagram zgodnie ze złożoną obietnicą dąży do zachowania jak największego bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Treści uznane za wrażliwe zostaną zamazane!

Niestosowne zdjęcia na Instagramie - w jaki sposób zostaną zamazane?

Serwis społecznościowy, liczący miliony użytkowników z całego świata, którzy każdego dnia dzielą się z innymi własnymi zdjęciami i filmami, stoi przed nie lada wyzwaniem. Niestosowne zdjęcia na Instagramie może u wielu osób wzbudzać negatywne odczucia. Przychodzi czas wdrożenia kolejnego kroku w walce o bezpieczeństwo użytkowników, zgodnie z obietnicą złożoną we wrześniu zeszłego roku.

Nowa aktualizacja, którą wprowadza Instagram pozwoli na bardziej komfortowe korzystanie z aplikacji. Bardzo prawdopodobne jest, że nie zobaczymy już treści uznanych za niestosowne. Czyli takich, które naruszają zasady serwisu społecznościowego i zostaną za takie uznane przez zespół nadzorujący. Niestosowne zdjęcia na Instagramie lub filmy przykryte będą zamazanym ekranem. Możemy je oczywiście odsłonić – wystarczy po prostu stuknąć w ekran. Możemy jednak spodziewać się, że odkryta zawartość nie będzie przyjemna w odbiorze. Okaże się to jednak mniej zaskakujące niż w przypadku przewijania treści i przypadkowego natknięcia się na niepożądany obraz.

 niestosowne zdjęcia na Instagramie - bezpieczenstwo w sieci

Nowy sposób na uwierzytelnienie konta

Oprócz zamazania niestosownych zdjęć na Instagramie, wprowadzono dodatkowe uwierzytelnienie, dające możliwość weryfikacji konta, poza hasłem, za pomocą otrzymanych w formie SMS-a kodów. Do tego potrzebne będzie podanie numeru telefonu do konta. Dzięki temu narzędziu mamy dużo większą pewność, że nikt nie wkardnie się na nasze Instagramowe konto. Aby aktywować tę usługę wystarczy wejśc w opcje na naszym profilu i wybrać usługę – uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Włączenie tej funkcji spowoduje przesłanie kodu zabezpieczającego w przypadku konieczności potwierdzenia tożsamości, czyli za każdym razem przy logowaniu się.

Jeżeli jesteście ciekawi najnowszych wdrożeń mających na celu ochronę naszego bezpieczeństwa na Instagramie, możecie odwiedzić  łatwą w obsłudze witrynę. Dowiecie się o takich możliwościach jak blokowanie kont, kontrole komentarzy, tagowanie zdjęć i inne. 

Twoja firma prowadzi konto na Instagramie? Sprawdź jak dodać zdjęcie na Instagramie z komputera


Oceń artykuł
5/5
ilość głosów: 1
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello