Lokalizacja na żywo w Messengerze!

Aktualizacja:
Używasz Messengera? Od teraz Twoja komunikacja ze znajomymi stanie się jeszcze prostsza!
Nowa funkcjonalność w Messengerze z pewnością przyda się wielu z nas. Zarówno korzystający z iOS oraz Androida mogą od teraz dzielić się ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną lokalizacją, w której obecnie się znajdują. Spotkanie ze znajomymi w nieznanym mieście nie musi już być przeszkodą. Bez problemu trafisz do umówionego miejsca bez pomocy przechodniów. Na bieżąco możesz informować bliskich o tym jak blisko jesteś, kiedy podróżujesz do ustalonego punktu.

Co więcej! Możesz udostępnić swoją lokalizację na żywo całej grupie znajomych lub tylko jednej osobie – całkowicie zależy to od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, przez następne 60 minut będą oni mogli podejrzeć na mapie, w jakim miejscu się znajdujesz. Wspólnie będziecie mogli oszacować jaka odległość Was dzieli oraz ile czasu zajął by Wam dojazd samochodem. Rzecz jasna w każdej chwili możesz wstrzymać tę opcję.
Aby uruchomić usługę musisz w oknie konwersacji nacisnąć niebieski plus w lewym, dolnym rogu, a następnie przejść do zakładki „Lokalizacja.” W tym miejscu możesz udostępnić swoją aktualną lokalizację na następne 60 minut, ale uwaga – musisz zezwolić urządzeniu na włączenie usługi lokalizacyjnej Google (GPS). Na mapie pojawi się Twoje dokładne położenie z małym avatarem. W tym momencie ostatecznie potwierdzasz, czy nadal chcesz udostępnić swoje położenie. Cały czas masz podgląd ile czasu upływa od włączenia lokalizacji na żywo. W każdej chwili możesz ją wstrzymać. W oknie Twojej konwersacji pojawi się wycinek mapy z miejscem, w którym jesteś. Dodatkowo na górze, przypięty zostanie pasek z informacją o upływającym czasie. Możesz jednorazowo udostępnić za pomocą pinezki swoje położenie lub zaznaczyć punkt, do którego zmierzasz bez możliwości śledzenia w czasie rzeczywistym.
 


Oceń artykuł
4.5/5
ilość głosów: 67
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
  • Subaru Polska
  • CCC
  • Blachotrapez
  • Dako
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej
  • Semilac Ireland
  • Lestello