Jak połączyć dwie strony na Facebooku?

Artykułów takich jak ten w sieci znajdziecie bardzo wiele, jednak na ogół prezentują one bardzo podstawowe informacje na temat tego jak połączyć dwie strony na Facebooku. Może okazać się, że Wasz przypadek dotyczący tej kwestii nie będzie taki sam jak inne, a scalenie dwóch fanpage, pomimo sumiennego wykonywania popularnych instrukcji, się nie powiedzie. Czy wiecie, że czasem nawet posiadając funkcję administratora nie będziecie w stanie połączyć stron? Tak, to możliwe! Taki przypadek omówimy w tym wpisie.

Przebrnęliśmy przez wiele różnych ścieżek podczas łączenia dwóch stron na Facebooku, by ostatecznie móc Wam je teraz dokładnie opisać! Zaczniemy od klasycznego sposobu, jeśli już go przerabialiście i nie poskutkował on pozytywnym efektem, przejdźcie do dalszej części naszego wpisu.

Zanim jednak podejmiecie jakiekolwiek kroki musicie wiedzieć jakie warunki trzeba spełniać oraz co stanie się ze stronami po ich scaleniu.

Warunki konieczne do połączenia dwóch stron na Facebooku

Na Facebooku będziecie mogli połączyć swoje fanpage wyłącznie, jeśli jesteście administratorami stron, które spełniają następujące warunki:

 • Dotyczą tego samego obszaru, np. edukacji, brandu ubraniowego, kliniki zdrowia.
 • Mają podobne nazwy, np. Team Solution – agencja interaktywna i Team Solution.
 • Jeśli strony posiadają fizyczny adres - musi być on identyczny.

UWAGA! Jeśli będziecie próbowali połączyć strony, które nie spełniają powyższych warunków, Facebook może nieodwracalnie anulować ich publikację, czyli nie będą już widoczne dla fanów i innych użytkowników. Proces łączenia stron nie jest możliwy do cofnięcia.

Co stanie się z fanpage'ami po połączeniu?

Kiedy połączycie dwie strony na Facebooku jedna z nich zniknie bezpowrotnie.

To Wy decydujecie, która strona będzie tą docelową. Najlepiej będzie pozostawić oczywiście stronę, której nazwa bardziej Wam odpowiada czy tą, która ma większą liczbę fanów i opublikowanych postów, gdyż prawdopodobnie taka strona ma pod wpisami więcej reakcji i komentarzy, które możesz ocalić. Należy pamiętać, że strona której chcecie się pozbyć straci posty, zdjęcia, a także nazwę. Możecie wcześniej pobrać na pamiątkę całą jej zawartość, korzystając z instrukcji Facebooka. Wszyscy jej dotychczasowi fani otrzymają powiadomienie o zmianie nazwy strony.

Powiadomienie o zmianie nazwy strony na Facebooku. Źródło: giphy.com

Od czego zacząć łączenie profili na Facebooku?

Przejdźmy do sposobu, od którego powinniście zacząć łączenie fanpage.

 • 1 krok – Wejdźcie na stronę www.facebook.com/pages/merge/.
 • 2 krok – Po wybraniu dwóch kont, które mają zostać połączone kliknijcie opcję „Kontynuuj”.
 • 3 krok – Kliknijcie przycisk „Poproś o połączenie”.
Łączenie stron na Facebooku
Wypełnij pola i połącz swoje strony na Facebooku.

Po przejściu zaledwie trzech kroków możecie oczekiwać na połączenie Waszych stron, o ile na drodze nie napotkaliście żadnych przeszkód, np. Wasze strony znajdują się w Menedżerze firmy.

Jak połączyć strony na Facebooku znajdujące się w Menedżerze firmy?

Aby połączyć strony na Facebooku, które znajdują się w Menedżerze firmy wejdźcie na www.business.facebook.com/pages/merge. Kolejno powielcie kroki 2 i 3 z poprzedniego akapitu. To wszystko! Teraz wystarczy czekać aż strony zostaną połączone.

Może zdarzyć się również, że cała procedura się nie powiedzie. Jakie mogą być powody? Wasze strony znajdują się w dwóch różnych Menedżerach firm i są ich stronami głównymi. Co wtedy?

Jak połączyć strony znajdujące się w dwóch Menedżerach firm?

To sytuacja, która może znacząco przedłużyć proces łączenia Waszych stron.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy któraś ze stron jest stroną główną w Menedżerze. Trzeba doprowadzić do stanu, w którym żadna z łączonych stron nie będzie figurowała jako strona główna Menedżera Firmy. Jak to zrobić, jeśli tak właśnie jest? Należy wybrać inną z naszych stron i tymczasowo ustawić ją jako główną w naszym Menedżerze. Jeśli takiej nie mamy, wystarczy utworzyć całkiem nowy, tymczasowy fanpage. Co ważne, nazwa nowej strony musi różnić się od tych czekających na połączenie. Oczywiście możemy później cofnąć publikację naszej pomocniczej strony tak, aby nie była widoczna dla nikogo poza nami.

Kliknij Edytuj, aby ustawić nową stronę główną.

Menedżer Firmy
Przycisk „Edytuj” w Menedżerze firm.

Warto również na tym etapie upewnić się czy nasz profil na Instagramie podpięty jest do strony, którą ostatecznie chcemy pozostawić.

Teraz możemy znów udać się do strony z łączeniem i spróbować scalić nasze fanpage. Warto wiedzieć, że nawet jeśli strona posiada kilku administratorów, którzy teoretycznie mogą wnioskować o połączenie stron to dokonać tego może wyłącznie osoba będąca właścicielem Menedżera firm.

UWAGA! Pamiętajcie, kiedy Wasz wniosek o połączenie stron na Facebooku zostanie zgłoszony, nie podejmujcie żadnych ważnych zmian na obu stronach. Nie ingerujcie w takie dane jak adres, nazwa itp., ponieważ nieświadomie przerwiecie tym sposobem proces łączenia stron. Oczywiście możecie aktywnie publikować wpisy na stronie, którą chcecie zostawić. Na fanpage’u, który ma zostać wyłączony lepiej nie wykazywać nadmiernej aktywności, aby udowodnić Facebookowi, że naprawdę już z niego nie korzystacie.

Nadal nie mogę połączyć stron na Facebooku

Co w sytuacji, gdy pomimo wielu prób nie da się połączyć stron na Faceboooku? Potrzeba nam odrobiny cierpliwości i wytrwałości – czego najlepiej uczy nas kolejna próba połączenia fanpage'a. Nie poddajemy się i jeśli wykorzystaliśmy wszystkie możliwości i wykluczyliśmy ewidentnie każdą rzecz, która może blokować nasz proces – napiszmy bezpośrednio do Facebooka!

Facebook dla osób korzystających z Menedżera reklam przygotował specjalny formularz kontaktowy. Skorzystać mogą z niego wyłącznie administratorzy stron, którzy są równocześnie właścicielami Menedżera firm. Pozostali administratorzy nie będą w stanie połączyć stron w ten sposób. Przejdźmy do realizacji!

 • Najpierw musimy przejść na stronę z formularzem kontaktowym i odnaleźć przycisk „Pierwsze kroki”.
Kontakt z działem pomocy Facebooka
Kliknij „Pierwsze kroki” i wypełnij formularz kontaktowy.
 • Kolejno klikamy „Strony firm”, a później „Łączenie dwóch stron”. Powinna pokazać się nam strona, na której znajdziemy opcję „Czat z przedstawicielem firmy”.

Jeśli takowej nie ma może oznaczać to tyle, że akurat w tym momencie nie ma nikogo do naszej dyspozycji ze strony Facebooka. Warto podejmować próby tego typu kontaktu w typowych godzinach pracy. Bardzo wczesne i bardzo późne pory dnia mogą wiązać się z tym, że żaden pracownik nie będzie po drugiej stronie dostępny.

Jeśli jednak mamy szczęście – możemy przejść do następnych kroków!

 • W tym momencie powinniśmy mieć przed sobą formularz do kontaktu z Facebookiem dedykowany problemowi z połączeniem stron. Wystarczy wypełnić go zgodnie z wymaganiami. Teraz należy już tylko rozpocząć czat! Powinniśmy zostać przeniesieni do Messengera, w którym na początku podejmiemy rozmowę z botem.
Rozmowa z asystentem Facebooka
Proces łączenia dwóch stron przy pomocy asystenta Facebooka.

Jeśli możecie przejść do dalszych czynności nie zwlekajcie. Dłuższa nieaktywność na czacie poskutkuje jego przerwaniem, a cały proces kontaktu będzie trzeba podjąć od nowa.

 • Kliknijcie „Pierwsze kroki” i kolejno „Start merging Pages”. Teraz należy odpowiadać na zadawane pytania i wskazać dwie strony, które chcemy połączyć. Facebook zapewne kilkukrotnie utwierdzi się w przekonaniu, która strona ma zostać zachowana, a która będzie usunięta.

Zapewne przeszliście całą ścieżkę poprawnie i wysłaliście zgłoszenie do działu technicznego Facebooka w sprawie połączenia stron. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem otrzymacie stosowny komunikat. Wszystko będzie odbywało się nadal w Messengerze.

 • Gdyby coś poszło nie tak dostaniecie komunikat, że nie możecie połączyć stron. Równocześnie otrzymacie zapytanie czy chcecie porozmawiać z przedstawicielem Facebooka. Wtedy oczywiście kliknijcie „Tak” i oczekujcie aż ktoś fizycznie dołączy do czatu.

Czasem może to trwać nawet kilka lub kilkanaście minut. Nie zniechęcajcie się i nie opuszczajcie czatu. Osoba z supportu Facebooka udzieli Wam wszelkich informacji i prawdopodobnie ręcznie zgłosi Waszą prośbę o połączenie stron na Facebooku do odpowiedniego działu. Niewątpliwym plusem będzie to, że Wasze zgłoszenie otrzyma swój własny numer, dzięki któremu ewentualny dalszy kontakt z przedstawicielami Facebooka będzie ułatwiony. W przeciwnym razie całą procedurę kontaktu w tej sprawie będzie trzeba zacząć od nowa.

Mamy nadzieję, że łączenie Waszych stron na Facebooku będzie szybkim i miłym procesem! Jeśli jesteście żądni wiedzy na inne tematy dotyczące prowadzenia strony firmowej na Facebooku zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszym blogu! Dowiesz się z nich między innymi: jak sprawdzić reklamy konkurencji na Facebookujak stworzyć wiadomość powitalną w Messengerze oraz czy warto założyć konto firmy na LinkedIn.


Oceń artykuł
4.6/5
ilość głosów: 65
teamsolution
Marketing | Web Design & Development

Może Cię również zainteresować

Obserwuj nasze profile social media, aby być na bieżąco

Zrób krok naprzód

Zapytaj o współpracę
Zaufali nam i się nie zawiedli
 • Subaru Polska
 • CCC
 • Blachotrapez
 • Dako
 • Bank Spółdzielczy w Limanowej
 • Semilac Ireland
 • Lestello